Produs BI11-CK40-IOLU69X2-H1141
Senzor inductiv
Cu ieşire analogică şi comunicaţie IO-Link
Număr de comandă: 100001081- Dreptunghiular, înălţime 40 mm
- Posibilitate de orientare a feţei active pe 5 direcţii
- Plastic, PBT‐GF30‐V0
- LED de colţ cu luminozitate ridicată
- Vizibilitate optimă a stării ieşirii şi stării de alimentare în orice poziţie de montare
- Configuraţie şi comunicaţie via IO-Link v1.1 sau standard I/O
- Valoarea distanţei ajustabilă pe 12 Bit date de proces IO-Link
- Punct de comutaţie configurabil via două puncte de programare
- Ieşirea digitală liber configurabilă
- Identificare via memorie 32-byte
- Monitorizare temperatură cu limite ajustabile
- 4-fire, 15…30 Vcc
- Ieşire analogică 0…10 V (2…10 V parametrizabil)
- Conector M12 x 1

Caracteristici generale
| EAN | 4047101447408 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27270802 -/- Senzor de poziţie inductiv |
| Număr tarif vamă | 85365019000 |
| Ţara de origine | DE |
| Masă | 204 g |
Date Tehnice
| Design | Rectangular |
| Dimensiune construcţie | 65 x 40 x 40 mm, CK40 |
| Domeniul de măsură | 3…11 mm |
| Condiţii de montare | Îngropat |
| Tensiune de alimentare | 15…30 Vcc |
| Funcţie de ieşire | PNP/NPN, Ieşire analogică |
| Ieşire în tensiune | 0…10 V |
| Protocol de comunicaţie | IO-Link |
| Conexiune electrică | Conectori, M12 × 1 |
| Materialul carcasei | Plastic, PBT-GF20-V0, Negru |
| Temperatura mediului | -25…+70 °C |
| Clasă de protecţie | IP67 |
Fişe tehnice
| German | 1140 KB |
| English | 1139 KB |
| French | 1140 KB |
| Spanish | 1138 KB |
| Czech | 1140 KB |
| Dutch | 1139 KB |
| Romanian | 1140 KB |
| Polish | 1141 KB |
| Chinese | 1228 KB |
| Turkish | 1140 KB |
Configuration Software
Fişier CAD
Fişier de configurare
Ghid pornire rapidă
IO-Link Declaraţia producătorului
Instrucţiuni de utilizare
Manual
Pliant produs
Accesorii de montare
|
BSS-CP40
Clema de montaj pentru carcase rectangulare 40 x 40 mm; material: Polipropilenă |
6901318 |
Accesorii de conectare
|
RKC4.4T-2/TXL1001
Cablu de conectare, conector mamă M12, drept, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta protectoare: fibre de aramidă, galbene; vârf de temperatură: 200 °C |
6628825 |
Accesorii funcţionale
|
IM43-13-SR
monitor de valoare limită; un singur canal; intrare 0/4…20 mA sau 0/2…10 V; alimentare transmitere/senzori cu 2- sau 3-fire; ajustare valoare monitorizată cu buton teach; trei ieşiri releu cu contact normal deschis; conectori detaşabili; lățime 27 mm; alimentare universală 20…250 VUC; informații suplimentare se pot găsi în catalogul ”Interfețe”. |
7540041 |
|
USB-2-IOL-0002
Master IO-Link cu port USB integrat |
6825482 |

