Produs RKC4.4T-2/TXL1001
Actuator rezistent la stropii de sudură şi cablu pentru senzor
Cablu de conectare
Număr de comandă: 6628825- Conector mamă M12, drept, 4-pini
- Material izolaţie exterioară: Manta PUR cu fibre de aramidă
- Culoare izolaţie exterioară: galben
- Rezistent la stropii de sudură
- Ignifug
- Rezistent la uleiuri, radiaţii UV şi agenţi chimici
- Fără halogeni, silicon, PVC şi LABS
- Clasă de protecţie: IP67, IP69K
- Material manta protectoare: fibre de aramidă
- Rezistenţă la întindere 2.923 MPa
- Rezistenţă la rupere: 333 N
- Alungire la rupere: 3,6 %
- Temperaturi de până la +200 °C
- Lungime cablu: 2,0 m

Caracteristici generale
| EAN | 4047101327588 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27250107 -/- Conexiune cablu senzor de acţionare |
| Număr tarif vamă | 85444290900 |
| Ţara de origine | CN |
| Masă | 83 g |
Date Tehnice
| Aplicaţie | Semnal |
| Design | Cablu de conectare |
| Conector A | Mamă, M12 × 1, Drept, Codat-A |
| Număr de pini | 4 |
| Corp | Plastic, TPU, Negru |
| Piuliţă/şurub | Alamă, CuZn, Placat cu nichel |
| Tensiune nominală | 250 V |
| Curent | 4 A |
| Diametru cablu | Ø 5.3 mm |
| Lungime cablu | 2.0 m |
| Manşon cablu | PUR, Galben |
| Număr de conductoare | 4 |
| Clasă de protecţie | IP67, IP69K |
| Caracteristici speciale | Rezistent la stropii de sudură |
Accesorii de montare
|
HAS8141-0
Conector tată demontabil, M12 x 1, drept, 4-pini, conectare prin străpungerea izolaţiei, orificiu pentru cablu între 4,0 şi 5,1 mm, secţiune transversală/capacitate terminal între 0,14 şi 0,34 mm², carcasă de plastic, piuliţă metalică |
6905406 |
|
HAS8241-0
Conector tată demontabil, M12 x 1, cu cot, 4-pini, conectare prin străpungerea izolaţiei, orificiu pentru cablu între 4,0 şi 5,1 mm, secţiune transversală/capacitate terminal între 0,14 şi 0,34 mm², carcasă de plastic, piuliţă metalică |
6905400 |
|
BS8141-0
Conector tată demontabil, M12 × 1, drept, 4-pini, conectare cu şuruburi, orificiu pentru cablu între 4,0 şi 6,0 mm, secţiune transversală/capacitate terminal între 0,14 şi 0,75 mm², carcasă de plastic, şurub metalic de reţinere |
69010 |
|
BS8241-0
Conector demontabil, M12 × 1, cu cot, 4-pini, conectare cu şuruburi, orificiu pentru cablu între 4,0 şi 6,0 mm, secţiune transversală/capacitate terminal între 0,14 şi 0,75 mm², carcasă de plastic, şurub metalic de reţinere |
69011 |
|
FW-ERSPM0426-SA-P-0408
Conector tată demontabil, M12 × 1, drept, 4-pini, conexiune push-in, orificiu pentru cablu între 4,0 şi 8,0 mm, secţiune transversală/capacitate terminal între 0,14 şi 0,75 mm², carcasă de plastic, şurub metalic de reţinere |
100002048 |
|
FW-ERSPM0416-SA-S-0408
Conector tată demontabil, M12 × 1, drept, 4-pini, conectare cu şuruburi, orificiu pentru cablu între 4,0 şi 8,0 mm, secţiune transversală/capacitate terminal între 0,25 şi 1,5 mm², carcasă de plastic, şurub metalic de reţinere |
100002288 |
|
FW-EWSPM0416-SA-S-0408
Conector tată demontabil, M12 × 1, cu cot, 4-pini, conectare cu şuruburi, orificiu pentru cablu între 4,0 şi 8,0 mm, secţiune transversală/capacitate terminal între 0,25 şi 1,5 mm², carcasă de plastic, şurub metalic de reţinere |
100002290 |
|
TORQUE-WRENCH-SET-AS
Set chei dinamometrice; mânere cu cuplu ajustabil 0.4-1.0 Nm, cheie dinamometrică pentru M8 (SW9), cheie mecanică fixă pentru M12 (SW 14) |
6936170 |
Accesorii de conectare
|
LABEL-HOLDER-FLEX-PVC
Suport de etichetă din PVC pentru identificarea cablurilor de extensie (seria de produse TEL/TXL); pentru diametre de cablu min. 5 mm; 4 × 18 mm; bucăți livrate: 50 bucăţi / pungă |
100048170 |

