Produs TBEN-S1-8DXP
Modul multiprotocol I/O compact pentru Ethernet
8 canale digitale, configurabile ca intrări PNP sau ieşiri 2 A
Număr de comandă: 6814023- Dispozitiv PROFINET, dispozitiv EtherNet/IP, server Modbus TCP, CC-Link IE Field Basic
- Switch Ethernet integrat
- Suportă 10 Mbps/100 Mbps
- 2 x M8, 4-pini, conectare fieldbus Ethernet
- PROFINET S2 redundanţă de sistem
- Carcasă armată cu fibră de sticlă
- Testat la şoc şi vibraţii
- Electronica modulului încapsulată în răşină
- Grade de protecţie IP65, IP67, IP69K
- Conector cu 4-pini pentru alimentare
- Grupuri de tensiune izolate galvanic
- ATEX zona 2/22
- CCC-Ex
- Diagnoză intrare pe grup
- Max. 2 A per ieşire
- Diagnoză ieşire per canal
- Un canal digital ce poate fi liber selectat pe fiecare port
- Programabil cu ARGEE

Caracteristici generale
| EAN | 4047101299946 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | Modul digital I/O (periferie) 27250302 -/- |
| Număr tarif vamă | 85176200000 |
| Ţara de origine | DE |
| Masă | 215 g |
Date Tehnice
| Protocol de reţea | Modbus TCP, EtherNet/IP, PROFINET, CC-Link IE Field Basic |
| Tip de semnal | Intrare digitală, Intrare/ieşire digitală, Ieşire digitală |
| Semnal tehnologie de conectare | M8 |
| Tip dispozitiv | Module I/O, Staţie compactă, Controler logic de câmp (ARGEE) |
| Viteză de transfer Fieldbus | 10/100 Mbps |
| Conectoare Fieldbus | 2 × M8, 4-pini |
| Temperatura mediului | -40…+70 °C |
| Clasă de protecţie | IP65/IP67/IP69K |
| Certificări | ATEX Zona 2/22, cULus, IECEx, CCC |
Fişe tehnice
| German | 426 KB |
| English | 424 KB |
| French | 426 KB |
| Spanish | 426 KB |
| Czech | 426 KB |
| Dutch | 425 KB |
| Romanian | 425 KB |
| Russian | 367 KB |
| Polish | 427 KB |
| Chinese | 513 KB |
| Turkish | 427 KB |
Catalog general
Certificare
Configuration Software
Declaraţia producătorului
| Declaraţie de conformitate UE și Marea Britanie | 242 KB |
| Declaraţie de conformitate UE și UK conform ATEX | 120 KB |
Descriere generală
Fişier CAD
Fişier de configurare
Ghid pornire rapidă
Instrucţiuni de utilizare
Listă accesorii
Manual
Pliant produs
Prospect
Accesorii de montare
|
TBNN-S0-DRS-01
Adaptor pentru pentru aranjarea de grupuri de module TBEN-S pe şină DIN |
6814040 |
|
TBNN-S0-STD-01
Adaptor pentru pentru aranjarea de grupuri de module TBEN-S pe placă de montare |
6814043 |
|
TB-SG-S
Carcasă protectivă pentru TBEN-S module bloc I/O pentru utilizare ATEX Zona 2/22 |
100014866 |
Accesorii de conectare — Alimentare
|
PKG4M-2-PSG4M/TXL
Cablu de extensie, conector mamă M8, drept, 4-pini la conector tată M8, drept, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625673 |
|
PKG4M-2/TXL
Cablu de conectare, conector mamă M8, drept, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625553 |
|
PKW4M-2/TXL
Cablu de conectare, conector mamă M8, cu cot, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625559 |
Accesorii de conectare — I/O
|
PKG3M-0.3-PSG3M/TXL
Cablu de extensie, conector mamă M8, drept, 3-pini la conector tată M8, drept, 3-pini, lungime cablu: 0,3 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625665 |
|
PKG3M-2-PSG3M/TXL
Cablu de extensie, conector mamă M8, drept, 3-pini la conector tată M8, drept, 3-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625668 |
|
PKW3M-2-PSG3M/TXL
Cablu de extensie, conector mamă M8, cu cot, 3-pini la conector tată M8, drept, 3-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6627123 |
|
PSG3M-2/TXL
Cablu de conectare, conector tată M8, drept, 3-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625562 |
|
PSW3M-2/TXL
Cablu de conectare, conector tată M8, cu cot, 3-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625568 |
Accesorii de conectare — Reţea
|
PSG4M-0.2-PSG4M/TXN
Cablu pentru Ethernet industrial, folosit ca punte la conectarea modulelor TBEN-S; conector tată M8, drept la conector tată M8, drept, lungimea cablului: 0,2 m, material manta: PUR, verde |
6630376 |
|
PSGS4M-PSGS4M-4422-2M
Cablu pentru Ethernet industrial, cablu de extensie, conector tată M8, drept, la conector tată M8, drept, lungimea cablului: 2 m, material manta: PUR, verde |
6635237 |
|
PSGS4M-RJ45S-4422-2M
Cablu pentru Ethernet industrial, conector tată M8 drept, la conector tată RJ45, drept, lungimea cablului: 2 m, material manta: PUR, verde |
6635247 |
|
RSSD-PSGS4M-4422-2M
Cablu pentru Ethernet industrial, conector M12 tată, codat-D, drept la conector tată M8, drept, lungimea cablului: 2 m, material manta: PUR, verde |
6635160 |

