Produs BCT4-M12-IOL-H1141
Senzor capacitiv
Număr de comandă: 100027492- Detectarea obiectelor metalice şi nemetalice
- Detectarea lichidelor, a pulberilor şi a materialelor solide
- Toate funcţiile pot fi parametrizate prin IO-Link
- Există posibilitatea învăţării a trei tipuri diferite de obiecte (o valoare, două valori, dinamic)
- Este disponibilă funcţie de numărare al cărei conţinut poate fi accesat prin IO-Link
- Starea de comutaţie indicată de patru Leduri aranjate în jurul dispozitivului
- Conector tată M12 × 1; 4-pini
- Carcasă robustă şi compactă din alamă nichelată
- M12 filetat, îngropat, distanţă de comutare = 4 mm

Caracteristici generale
| EAN | 4047101539042 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | Senzor de proximitate capacitiv 27270102 -/- |
| Număr tarif vamă | 85365019000 |
| Ţara de origine | DE |
| Masă | 23 g |
Date Tehnice
| Funcţie | Detecţie nivel |
| Design | Cilindru filetat |
| Dimensiune construcţie | M12 x 1 |
| Distanţă de comutare nominală | 4 mm |
| Tensiune de alimentare | 18…30 Vcc |
| Funcţie de ieşire | NC/NO programabil, PNP/NPN |
| Protocol de comunicaţie | IO-Link |
| Conexiune electrică | Conectori, M12 × 1 |
| Materialul carcasei | Metal, Alamă nichelată |
| Temperatura mediului | -25…+70 °C |
| Clasă de protecţie | IP67 |
Fişe tehnice
| German | 1383 KB |
| English | 1382 KB |
| French | 1165 KB |
| Spanish | 1165 KB |
| Czech | 1165 KB |
| Dutch | 1165 KB |
| Romanian | 1165 KB |
| Russian | 1211 KB |
| Polish | 1166 KB |
| Chinese | 1236 KB |
Certificare/Declaraţie
Configuration Software
Descriere generală
Fişier CAD
Fişier de configurare
Instrucţiuni de utilizare
Manual
| Punere în funcţiune — Dispozitive IO-Link | 11322 KB |
| IO-Link — Simplu, Stabil, Eficient | 1266 KB |
| Manual parametri IO-Link | 375 KB |
Software configurare
Accesorii de montare
|
BST-12B
Colier de montare pentru senzori cilindrici filetaţi, cu opritor; material: PA6 |
6947212 |
Accesorii de conectare
|
RKC4.4T-2/TXL
Cablu de conectare, conector mamă M12, drept, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625503 |
|
WKC4.4T-2/TXL
Cablu de conectare, conector mamă M12, cu cot, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625515 |
|
WKC4.4T-2/TEL
Cablu de conectare, conector mamă M12, cu cot, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PVC, negru; certificare cULus |
6625025 |
|
RKC4.4T-2/TEL
Cablu de conectare, conector mamă M12, drept, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PVC, negru; certificare cULus |
6625013 |
|
RKC4.4T-P7X2-10/TXL
Cablu de conectare, conector mamă M12, drept, 4-pini, led, lungime cablu: 10 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6626184 |
|
RKC4.4T-P7X2-2-RSC4.4T/TEL
Cablu de extensie, mamă M12, cu led (PNP, YE, GN), drept, 4-pini - conector tată M12, drept, 4-pini; lungimea cablului: 2 m, material manta: PVC, negru |
6627320 |
|
RKC4.4T-2-RSC4.4T/TEL
Cablu de extensie, conector M12 mamă, drept, 4-pini la conector M12 tată, drept, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PVC, negru; certificare cULus |
6625208 |
|
RKC4.4T-2-RSC4.4T/TXL
Cablu de extensie, conector M12 mamă, drept, 4-pini la conector M12 tată, drept, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625608 |
|
RKC4.4T-2-WSC4.4T/TXL
Cablu de extensie, conector M12 mamă, drept, 4-pini la conector M12, cu cot, 4-pini; lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625624 |
|
WKC4.4T-2-WSC4.4T/TXL
Cablu de extensie, conector mamă M12, cu cot, 4-pini la conector tată M12, cu cot, 4-pini; lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625656 |
Accesorii funcţionale
|
USB-2-IOL-0002
Master IO-Link cu port USB integrat |
6825482 |

