Produs BI7C-EM18-VP6X-H1141
Senzor inductiv
Pentru detectarea materialelor de carbon
Număr de comandă: 100015715- Cilindru filetat, M18 x 1
- Oţel inoxidabil, 1.4301
- Detecţie carbon
- Grad de protecţie IP68
- Rezistent la câmpuri magnetice
- Domeniu de temperatură extins
- Frecvenţă de comutare ridicată
- 4-fire c.c., 10..0.30 VCC
- comutator, ieşire pnp
- conector M12 x 1

Caracteristici generale
| EAN | 4047101519082 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27270101 -/- Senzor de proximitate inductiv |
| Număr tarif vamă | 85365019000 |
| Ţara de origine | DE |
| Masă | 52 g |
Date Tehnice
| Design | Cilindru filetat |
| Dimensiune construcţie | M18 x 1 |
| Distanţă de comutare nominală | 7 mm |
| Condiţii de montare | Îngropat |
| Tensiune de alimentare | 10…30 Vcc |
| Funcţie de ieşire | Contact complementar, PNP |
| Frecvenţă de comutaţie | 1.50 kHz |
| Conexiune electrică | Conectori, M12 × 1 |
| Materialul carcasei | Oţel inoxidabil, 1.4301 (AISI 304) |
| Temperatura mediului | 0…+100 °C |
| Clasă de protecţie | IP68 |
| Caracteristici speciale | Detecţie carbon |
Accesorii de montare
|
MW18
Suport de montaj pentru senzori cilindrici filetaţi, material: Oţel inoxidabil A2 1.4301 (AISI 304) |
6945004 |
|
BSS-18
Colier de montare pentru senzori cilindrici filetaţi şi nefiletaţi; material: Polipropilenă |
6901320 |
|
QM-18
Suport de fixare rapidă cu opritor; material: Alamă cromată. Filet exterior M24 × 1,5. Notă: Distanţa de sesizare a detectoarelor de proximitate se poate modifica dacă sunt utilizate suporturi de montare rapidă. |
6945102 |

