Produs PS310-1V-01-2UPN8-H1141
Senzor de presiune
Presiune relativă: -1…1 bar
Număr de comandă: 100004758- Afişaj cu 4-cifre, 2-culori(roşu/verde), 12-segmente, cu posibilitate de rotire la 180°
- Carcasă are posibilitatea de rotire după montarea conectării la proces
- Celulă de măsură din ceramică
- 18…33 Vcc
- Contact NO/NC, ieşire PNP/NPN, IO-Link
- Conectare la proces G1/4" filet interior
- Conector, M12 x 1

Caracteristici generale
| EAN | 4047101504620 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27200614 -/- Senzor piezorezistiv (presiune absolută şi relativă) |
| Număr tarif vamă | 90262020000 |
| Ţara de origine | DE |
| Masă | 300 g |
Date Tehnice
| Design | Cu afişaj |
| Conectare la proces | G 1/4'' filet interior |
| Tip presiune | Presiune relativă |
| Domeniu de presiune bari | -1…1 bar |
| Domeniu de presiune psi | -14.5…14.5 psi |
| Tensiune de alimentare | 18…33 Vcc |
| Ieşire electrică | 2 × ieşiri digitale, IO-Link |
| Protocol de comunicaţie | IO-Link |
| Conexiune electrică | Conectori, M12 × 1 |
| Materialul carcasei | Oţel inoxidabil/Plastic, 1.4404 (AISI 316L)/Grilamid TR90 UV/Elastollan C 65 A 15 HPM 000/Ultramid A3X2G5 |
| Materiale (contact cu mediul) | Oţel inoxidabil, 1.4404 (AISI 316L), Al₂O₃, FKM |
| Temperatura mediului măsurat | -30…+80 °C |
| Temperatura mediului | -40…+80 °C |
| Clasă de protecţie | IP66/IP67/IP69K |
| Certificări | CE, Certificat metrologic (RUS), cULus |
Fişe tehnice
| German | 929 KB |
| English | 928 KB |
| French | 929 KB |
| Spanish | 929 KB |
| Czech | 929 KB |
| Dutch | 928 KB |
| Romanian | 929 KB |
| Russian | 1031 KB |
| Polish | 930 KB |
| Chinese | 1015 KB |
| Turkish | 929 KB |
Certificare
Configuration Software
Descriere generală
Fişier de configurare
Ghid pornire rapidă
Manual
Parametri IO-Link
Pliant produs
Accesorii de montare
|
FAM-30-PA66
Suport de montare; cheie reglabilă 24–30 mm; plachetă flotantă de etichetare 20 × 9 mm |
100018384 |
Accesorii de conectare
|
WKC4.4T-2-RSC4.4T/TXL
Cablu de extensie, conector M12 mamă, cu cot, 4-pini la conector M12 tată, drept, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625640 |
|
WKC4.4T-2/TXL
Cablu de conectare, conector mamă M12, cu cot, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PUR, negru; certificare cULus |
6625515 |
Accesorii funcţionale
|
PAM-P3
Element de atenuare, protejează celula de măsură de vârfurile de presiune |
100004416 |
|
USB-2-IOL-0002
Master IO-Link cu port USB integrat |
6825482 |

