Produs LUS211-40-51-2UPN8-H1141
Senzor ultrasonic
Control nivel
Număr de comandă: 100003163- Afişaj 4-cifre, 2-culori, cu 12-segmente, cu posibilitate de rotire cu 180°
- Carcasă are posibilitatea de rotire după montarea conectării la proces
- Conectare la proces G3/4"
- Garnitura inclusă la livrare (inel din oţel inoxidabil cu garnitură NBR)
- Zonă inactivă: 0,5 cm
- Domeniu: 40 cm
- Rezoluţie: 0,5 mm
- Unghiul de deschidere a conului sonic: ±15 °
- 2 × ieşiri digitale, PNP/NPN
- NO/NC programabil
- Transmisia valorii de proces şi parametrizare via IO-Link

Caracteristici generale
| EAN | 4047101476194 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | Senzor de proximitate ultrasonic 27272803 -/- |
| Număr tarif vamă | 85365019000 |
| Ţara de origine | DE |
| Masă | 379 g |
Date Tehnice
| Tip de detecţie | fără contact |
| Mediu | liquids, Bunuri vrac |
| Principiu de măsurare | Ultrasonic |
| Conectare la proces | G 3/4'' |
| Domeniu max. | 400 mm |
| Tensiune de alimentare | 18…33 Vcc |
| Funcţie de ieşire | Contact NO/NC, PNP |
| Protocol de comunicaţie | IO-Link |
| Conexiune electrică | Conectori, M12 × 1 |
| Materialul carcasei | Oţel inoxidabil/Plastic, 1.4404 (AISI 316L)/Grilamid TR90 UV PA |
| Rezistenţa la presiune | 0,5…5 bar |
| Temperatura mediului | -25…+70 °C |
| Clasă de protecţie | IP67/IP69K |
| Certificări | CE, cULus |
Accesorii de conectare
|
RKC4.4T-2/TEL
Cablu de conectare, conector mamă M12, drept, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PVC, negru; certificare cULus |
6625013 |
|
WKC4.4T-2/TEL
Cablu de conectare, conector mamă M12, cu cot, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PVC, negru; certificare cULus |
6625025 |
|
RKC4.4T-2-RSC4.4T/TEL
Cablu de extensie, conector M12 mamă, drept, 4-pini la conector M12 tată, drept, 4-pini, lungime cablu: 2 m, material manta: PVC, negru; certificare cULus |
6625208 |

