Produs LS-551-0500-LIU22PN8X-H1151
Senzor de nivel
cu ieşire analogică şi 2 × ieşiri digitale
Număr de comandă: 100001860- Detectare de nivel şi măsurare continuă de nivel
- Uşor de depanat şi de pus în funcţiune fără calibrare
- Foarte flexibil pentru că senzorul poate fi scurtat
- Instalare uşoară datorită carcasei compacte, cu afişaj uşor de rotit
- Temperatura procesului până la 100 °C
- Presiunea procesului până la 10 bari
- Zone moarte foarte mici, ideal pentru recipiente mici
- Tub coaxial disponibil pentru vase non-metalice
- IO-Link 1.1
- 12…30 Vcc
- 1 × ieşire analogică 4… 20 mA/0… 10 V (schimbare automată în funcţie de sarcină)
- 2 x ieşiri PNP IO-Link sau ieşiri pe tranzistor comutabil PNP/NPN
- Constanta dielectrică: ≥ 5 pentru sondă cu tijă unică/sondă cu cablu sau ≥ 1.8 cu tub coaxial
- Conectare la proces G3/4" filet exterior
- Lungime senzor 500 mm

Caracteristici generale
| EAN | 4047101554458 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27200513 -/- Măsurare nivel, microunde ghidate |
| Număr tarif vamă | 90261029000 |
| Ţara de origine | DE |
| Masă | 860 g |
Date Tehnice
| Tip de detecţie | contact cu mediul |
| Mediu | liquids |
| Principiu de măsurare | Microunde ghidate |
| Conectare la proces | G 3/4'' filet exterior |
| Lungime senzor (L) | 500 mm |
| Tensiune de alimentare | 12…30 Vcc |
| Funcţie de ieşire | Contact NO/NC, PNP/NPN, Ieşire analogică |
| Ieşire în tensiune | 0…10 V |
| Ieşire în curent | 4…20 mA |
| Protocol de comunicaţie | IO-Link |
| Conexiune electrică | Conectori, M12 × 1 |
| Materiale (contact cu mediul) | Oţel inoxidabil, 1.4404 (AISI 316L), PTFE, FKM |
| Materialul carcasei | Plastic, PBT |
| Temperatura mediului măsurat | -20…+100 °C |
| Rezistenţa la presiune | -1…10 bar |
| Temperatura mediului | -20…+60 °C |
| Clasă de protecţie | IP67 |
Fişe tehnice
| German | 1466 KB |
| English | 1465 KB |
| French | 1466 KB |
| Spanish | 1466 KB |
| Czech | 1466 KB |
| Dutch | 1466 KB |
| Romanian | 1466 KB |
| Russian | 1491 KB |
| Polish | 1467 KB |
| Chinese | 1545 KB |
| Turkish | 1466 KB |
Certificare
Certificare UL
Configuration Software
Fişier de configurare
Ghid pornire rapidă
Manual
| Manual de punere în funcţiune — FDT/DTM Frame PACTware | 11322 KB |
| LS-5 senzori nivel | 2437 KB |
| Parametri IO- Link | 433 KB |
Pliant produs
Accesorii de montare
|
LSCT-51-0500
Tub coaxial pentru senzori de nivel LS-5 (doar G3/4”) pentru folosirea în containere non-metalice, lungime tub 500 mm, conectare la proces G3/4” |
100001878 |
|
LSCT-34-0500
Tub coaxial pentru senzori de nivel LS-5 (doar G3/4”) pentru folosirea în containere non-metalice, lungime tub 500 mm, conectare la proces 3/4” NPT |
100001879 |
|
LSRP-1000
Tija sondei pentru înşurubare în LS-5 senzori de nivel, lungime 1000 mm |
100002197 |
|
LSAB1
Steaua de centrare PTFE pentru montarea sondelor din seria de produs LS-5 în tuburi de bypass şi imersiune cu un diametru de 40…100 mm |
100016514 |
|
LSAB2
Steaua de centrare PTFE pentru montarea sondelor din seria de produs LS-5 în tuburile coaxiale LSCT-xx-xxxx |
100016515 |

